Změna

2. března 2016 v 20:11 | Deina |  Gymplákoviny
Podívám se před sebe a vidím kluka, který se směje. Kluka, kterého nebavilo žít, který se ničil, protože byl jiný, začal kouřit, aby se se vším vyrovnal. A teď tu je přede mnou, smějící se malé hlouposti, která mu vykouzlila na tváři lehce křečovitý, ale jinak velmi krásný úsměv. Viděla jsem ten počáteční záblesk v očích, to nefalšované překvapení a následné zaujetí, pro nalezení vtipu. Vidím kluka, který byl smutný a teď, na gymnáziu, je šťastný… A nikdy by už neměnil.

A pak jsem tu já.
Holka, co milovala svět, holka, kterou miloval svět a která si to náležitě užívala. Holka, co mávla nad každým problémem rukou, co jí nezajímalo, jestli je to dobře, protože prostě dobře bylo. Holka, co měla na tváři stále úsměv, stále v sobě cítila chtíč, naději a lásku…lásku k sobě samé, k přírodě, k lidem. Ale něco se změnilo, něco je teď jinak. Už to není ta bezstarostná holka, už to není to "vyspělé sebevědomé mládě", teď je to ztrhaná a zdeprimovaná holka, možná už ani ne holka, spíš chodící pohroma, hromádka neštěstí, nespokojené nic. Přátele ztratila, nové si nenašla, mlčí, nesměje se, není zábavná. Došla jí "šťáva", došla jí síla, došla jí moc a naděje. Všechno se sesypalo, jako hromádka z karet. Všechno… Měnila by tahle holka? Ano, měnila…okamžitě.

Gymnázium, to není jen nalezení nových přátel, posunutí o příčku dál. Je to hlavně stres, dřina, pot a nervy. Kdybych si vybírala znovu? Ne, děkuji, gymnázium již ne. Možná je to špatnou sortou lidí, možná jsem se jen uzavřela do sebe a všechno je to moje vina. Vlastně ano, je to moje vina, ale nelíbí se mi to, nelíbí se mi tam. Skoro tři čtvrtě roku na gymnáziu a já s klidem na srdci můžu říct - "Chci pryč, někam daleko… A pokud přežiji do čtvrťáku, nikdy nezapomenu na to, co se tam stalo. Nikdy nezapomenu na osoby, které mi ublížili, nikdy nezapomenu na lidi, co mě zničili, ale také na těch pár, které mě zvedli ze země a postavili mě na nohy. Nikdy nezapomenu…"
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama